Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)

In jos 
+2
Ikari0n
seth
6 participanți
AutorMesaj
seth
moderator cat. II
moderator cat. II



masculin
Numarul mesajelor : 353
Varsta : 33
Localizare : Botosani
Reputatie : 0
Puncte : 144
Data de inscriere : 14/10/2008

Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Empty
MesajSubiect: Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)   Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Icon_minitimeDum Oct 26, 2008 9:08 pm

Seth : pentru inceput, de unde a venit ideea de "Truda"?

Fotzey: TRUDA vine de la o ijnuratura a mentorului nostru Gicu Farcas. Ni s-a parut un termen foarte expresiv
pentru ce vrem sa facem si ce mesaje vrem sa transmitem.

Seth : Truda a devenit intr-un timp scurt o formatie foarte cunoscuta. Care crezi ca ar fi motivele?

Fotzey: in primul rand din cauza ca posibilitatile de a-ti face reclama pe au crescut exponential odata cu intrarea internetului in fiecare casa! In al doi-lea rand poate si din cauza ca facem ceva mai diferit ca si alte trupe si ca suntem muziciani pe care lumea ii cunoaste si din alte proiecte si formatii.

Seth : Vorbeste putin de celelalte proiecte ale tale.

Fotzey: pai cel mai mare proiect al nostru a fost CASH ..o trupa cu care am scos 6 albume si am cantat de peste 1000 de ori de-alungul a 14 ani...si continuam si in ziua de azi sa cantam mai mult vara la festuri, intalniri moto, etc.

Seth : Ce mesaj doreste Truda sa transmita prin muzica?

Fotzey: vrem sa deschidem ochii oamenilor asupra ipocriziei si mediocritatzii societatzi romanesti.
De exemplu: Suntem impotriva tziganizarii acestei natziuni. Romanii in loc sa urmeze adevaratele valori de la noi sau din afara, se indreapta in jos...insushindu-si cultura si obiceiurile infecte a unui popor nomad si fara bun simtz. Textele noastre (proaste, dupa unlele guri) nu sunt rele ci sunt altfel. Nu vom canta niciodata despre ciori, sange, zei nordici, zapada...sau muschi, tzatze, sabii, eroi si alte povesti nemuritoare...sunt convins ca cei ce au ochi de auzit au sa guste!! Eu zic...mai bine zis sunt convins, ca o TRUDA e buna la tzara omului.

Seth : Cum a fost primit albumul de debut, "Taraf Nation"?

Fotzey: neasteptat de bine! e extraordinar ce se intampla cu formatia asta...suntem inca socati...sa ajungi sa canti ptr prima datain orase ca Campina si Radauti..si sa fie plin de omuleti care canta versurile pe dinafara...La fel si in orasele mai mari..numai la scara si mai mare...albumul se downloadeaza incontinuu de pe www.truda.ro si zilnic primi pste 10-15 mesaje de bine si felicitari de la oameni din toata tzara,...as zice ca e primit bine albumul!

Seth : Ce planuri de viitor ai cu formatia?

Fotzey: vom continua sa facem exact ceea ce facem si acum... cantari peste cantari, clipuri , piese , albume...la asta ne pricepem cel mai bine...asta vom face

Seth : Cum ti se pare ca a evoluat in ultima ani scena muzica rock in Romania?

Fotzey: E ok....se poate si mai bine...trupele trebuie sa compuna piese nu solouri...trebuie sa treaca de varsta la care cred ca facand 700 de solouri intr-un concert le va aduce faima. Un refren vinde un album! Trupe bune sunt ..cu duiumul..refrene nu!

Seth : Cum ti se pare faptul ca in ultima vreme foarte multe nume grele concerteaza in Romania?

Fotzey: Mi se pare normal sa fie asha. Asa e peste tot in lume.Asta este normalitatea...ce era inainte la noi nu era normalitate!

Seth : In deschiderea caror nume mari a cantat Truda?

Fotzey: Trebuia sa cantam la Brasov in deschidere la Benediction si Holy Moses dar am fost batjocoriti urat de tot. Am cantat in 2007 In deschidere la trupa germana BONFIRE.

Seth : S-a dus repede vestea despre ce a fost la Brasov. Crezi ca headlinerii privesc prea arogant celelalte formatii care canta impreuna cu ei la concerte/festivaluri sau e doar un caz izolat?

Fotzey: o sa primesti imediat un comunicat depre asta...

Seth : Ce concerte aveti programate in urmatoarea perioada?

Fotzey: Vezi pe www.truda.ro , sectiunea "live"

Seth : In ce orase nu ati cantat inca si ati vrea sa ajungeti?

Fotzey: in toate cat mai multe orase cu atat mai bine... scena rock este mai dezvoltata in orasele mari ..deci acolo renteaza

Seth : Ati canta intr-un oras mic, daca sunt multi oameni care ar veni sa va vada?

Fotzey: evident!am canta si la sate daca s-ar organiza asemenea eveniemente

Seth : Ma gandeam sa deschid un pool pe forumul metal support din care sa aflu cati oameni din Botosani ar veni la un concert Truda. Ti se pare o idee buna?

Fotzey: daaa. foarte buna!

Seth : cateva cuvinte de incheiere?

Fotzey: pai...haideti la concertele TRUDA..merita!
Sus In jos
Ikari0n
beginner
beginner
Ikari0n


masculin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 32
Localizare : botosani
Joburi/Distractii : martial arts
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 29/10/2008

Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)   Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Icon_minitimeMier Oct 29, 2008 4:36 pm

yo kred k multi oameni ar veni la un koncert truda dak ar fi in botosani..si nu doar din botosani
Sus In jos
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)   Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Icon_minitimeJoi Oct 30, 2008 1:34 am

corect Very Happy
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
kataklysm
beginner
beginner
kataklysm


masculin
Numarul mesajelor : 129
Varsta : 31
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : cucerirea lumii >:)
Stare de spirit : intotdeauna fericit si intotdeauna malefic
Reputatie : 0
Puncte : 66
Data de inscriere : 19/10/2008

Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)   Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Icon_minitimeLun Noi 03, 2008 9:27 pm

as fi mers atunci la radauti cand au cantat truda, dar am aflat prea tarziu... daca ar veni in botosani ar fi prea tare Very Happy
Sus In jos
Spektru
moderator cat. II
moderator cat. II
Spektru


masculin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 35
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : METAL
Reputatie : 2
Puncte : 381
Data de inscriere : 05/10/2008

Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)   Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Icon_minitimeMier Noi 05, 2008 2:19 pm

mai vedem poate o sa fie (de-ar fi sa-mi fac organizatia)
CAM PE LA SFARSITUL LUI FEBRUARIE, IO MA GANDEAM. VEDEM NOI CUM FAC CU METALSUPPORT, K Wink
Sus In jos
http://metalsupport-bt.blogspot.com/
seth
moderator cat. II
moderator cat. II



masculin
Numarul mesajelor : 353
Varsta : 33
Localizare : Botosani
Reputatie : 0
Puncte : 144
Data de inscriere : 14/10/2008

Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)   Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Icon_minitimeVin Noi 07, 2008 7:29 am

scrie corect !
Sus In jos
Bogdan
beginner
beginner



masculin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 32
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : theatre,skateboarding,spending time with someone special
Stare de spirit : Vreau pe Mitrutz acasa[fucked up]
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 01/01/2009

Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)   Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Icon_minitimeJoi Ian 01, 2009 9:41 pm

Seth eu nu vad nici o greseala in postarea lui Spektru,daca nu ma insel cred ca tu ai unele greseli ortografice in interviul tau,care app e destul de reusit.bravo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)   Interviu cu Fotzey (chitarist Truda) Icon_minitime

Sus In jos
 
Interviu cu Fotzey (chitarist Truda)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Interviu cu Lupu(chitarist la Westfallia)
» Interviu Ura de dupa usa
» Interviu 9,7 Richter
» Interviu Otto (Legion)
» Interviu cu Crivat de la Bucovina

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Trupe rock si metal romanesti :: Interviuri-
Mergi direct la: