Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Interviu Otto (Legion)

In jos 
AutorMesaj
Alex
moderator cat. II
moderator cat. II
Alex


masculin
Numarul mesajelor : 177
Varsta : 36
Localizare : Botosani/Iasi
Joburi/Distractii : MUZICA (colegu' dutca)
Stare de spirit : fericit
Reputatie : 1
Puncte : 95
Data de inscriere : 03/10/2008

Interviu Otto (Legion) Empty
MesajSubiect: Interviu Otto (Legion)   Interviu Otto (Legion) Icon_minitimeDum Oct 18, 2009 1:21 pm

Salut, multumesc mult ca ai timp sa-mi acorzi acest interviu pentru forumul MetalSupport, sunt onorat.


1. Alex: Pentru inceput, ce isi propune Legion sa faca pentru finele acestui an si pentru anul 2010?
Otto-Salut,deocamdata avem ganduri doar pentru finele acesui an,si mai exact pe 6 noiembrie un concert la Cluj ,in Hard club si pe 7 nov. la Bucuresti in LMC,dupa multi ani de absenta mergem din nou in capitala.......dupa care la Budapesta pe 13 nov,East West Fest France la LIlle pe 14 nov si un concert in Germania la Koln sau Stuttgart pe 15 nov,dupa care vrem sa reprogramam concertele anulate de la Lugoj , Resita si Deva.,

2. Alex: Cum vi se parea scena underground din Romania la inceputurile voastre in ’94 si cum vi se pare in prezent?
Otto-cand am inceput noi in '94, scena rock era mult mai saraca in concerte de club,pt ca nu prea existau.cluburi..dar erau mai multe festivale prin tara si venea foarte multa lume la concerte....ceea ce acum cam scartzaie...publicul s-a "reprofilat" pe concertele trupelor de "afara"....

3. Alex
: Ce trupe romanesti indragiti si de ce?
Otto- la aceatsa intrebare nu pot sa-ti raspund ,avem multi prieteni in "undergroundul" romanesc si nu vrem sa ramana cineva pe dinafara....

4. Alex: Tinand cont ca ati cantat in deschidere pentru Crematory si Rotting Christ care a fost concertul cel mai important si emotionant pentru voi?
Otto-Avem multe concerte de care ne aducem aminte cu placere dar cred ca cel mai la "inima" a fost concertul de la Satu Mare alaturi de MOBY DICK (hu),noi am crescut cu muzica lor si in plus noi am si organizat evenimentul ...care a fost o reusita..

5. Alex: Primul album “Marfa” la vremea sa a fost cel mai bun material de power-hardcore din Romania, ce imi poti spune despre proaspatul album “Black Underground”?
Otto-"Black Underground" nu cred ca o sa ajunga atat de ascultat ca si "Marfa",deoarece e un pic mai "progresiv" , e cu texte in engleza si in plus ,s-au schimbat trend-urile si am devenit un pic "old school",noua generatie de rockeri nu ne prea cunosc,desi noi am fost prezenti in acesti ani,.,toata lumea scrie ca"dupa 10 ani de pauza !!!!"ceea ce e fals,noi am concertat exact ca inainte numai ca nu am scos ceva nou pe piatza....in plus eticheta de "power-hardcore" nu stiu daca mai e actuala...

6. Alex
: Ce piese ale trupei va plac foarte mult si considerati ca va reprezinta cel mai bine?
Otto-de pe vechiul "Marfa" cred ca Haos si Marfa,iar de pe "Black Underground" cred ca Why si Black Underground...dar as mai putea enumera cateva.....

7. Alex: In ce oras din Romania nu ati concertat si ati dori sa o faceti?
Otto-ohhh..,multe dar dintre ele as spune ca...Iasi , Constanta., Vama Veche...

8. Alex: Ce faceti in viata de zi cu zi, pe langa muzica?
Otto-Iti dai seama ca niciunul dintre noi nu traieste din muzica ....fiecare are,un loc de munca sau o afacere si de acolo mai rupem si pt "Legion" cate un pic...,sau un pic mai mult,..nu vreau sa iti spun cat a costat tot ceea ce inseamna "Black Underground" ,incepand de la studio si terminand cu tricouri,insigne banner...etc

9. Alex: Ce parere aveti despre ceea ce si-a propus Metalsupport sa faca: promovarea muzicii rock romanesti, a barurilor si a metalului autohton?
Otto-credem ca e o idee buna chiar binevenita,iar daca v-a avea si "efectul pozitiv"asteptat cu atat mai mult...

10. Alex: Ce va propuneti in viitorul apropiat?
Otto-..buna intrebare.,chiar oare ce ne propunem......??...in primul rand vrem sa concertam si sa promovam noul album,iar avand in vedere ca pt 2011 vrem un nou album, ne dorim un an 2010 creativ....si vrem sa vedem o reinviere a Underground-ului la noi., ..in momentul de fata e un revers destul de periculos atat pentru trupe cat si pentru organizatorii de evenimente de gen

Alex: Multumesc pentru timpul acordat, ai ultimul cuvant.
Otto-asa pentru incheiere ..ce as putea sa spun....."multzam" pt interviu sper sa vina cat mai multa lume la concertele LEGION si .........."Black Underground" sa fie cu voi.!!!...........Otto-Legion
Sus In jos
http://sadicutz.blogspot.com/
 
Interviu Otto (Legion)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Interviu Ashaena
» Interviu cu Crivat de la Bucovina
» Godhate Legion Romania
» Interviu Ura de dupa usa
» Interviu 9,7 Richter

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Trupe rock si metal romanesti :: Interviuri-
Mergi direct la: