Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Parinti si metalul...

In jos 
+5
pixie.corpse
Iarna
vocedinumbra
Amon
skrekk
9 participanți
AutorMesaj
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeVin Iul 24, 2009 1:30 pm

desi stiu ca majoritatea de aici sunt studenti. dar poate unii inca locuiesc cu parintii. cum reactioneaza ei cand dati volumul mai tare la anumite piese metal?

io sunt multumita ca nu mai stau cu ai mei de doi ani de zile. si nici in timpul liceului nu prea erau langa mine. atunci numai noaptea daca ii vedeam. in rest de cand m`am mutat nu am de`a face decat cu vecinii (in cazuri extreme).
dar stiu ca odata ascultam nush ce piesa, lamb of god cred, si m`am trezit cu mama la usa "da mai incet urletele alea! ce aculti nebunii aia? nu auzi cum urla de parac`s apucati?". de atunci cand stiam ca intra pe usa o primeam numa cu zum zum si ale lui daudri baldrs (sau cum s`o scrie), numai albumul ala ii placea.

amu pot sa ascult ce vreau, cand vreau si cum vreau...sa zic saru`mana facultatii, ca altfel, si amu cred ca stateam cu ai mei.
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
Amon
beginner
beginner
Amon


masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 35
Localizare : Onesti
Joburi/Distractii : Potential band member
Stare de spirit : Free
Reputatie : 0
Puncte : 28
Data de inscriere : 26/07/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 11:00 am

hehe,fain topic. acum multi ani,cand aveam vreo 9-10 ani Wink) ,am dat volumul mai tare stiind ca ai mei plecasera pe undeva. Era Rammstein, si ma trezesc cu ai mei : citez : "haaaaaaaaaaaaaa,asculti sataneala de asta,haaaaaaaaaaaaaa." sau cam crizat:)))) si drept pedeapsa mi-au scos calculatorul.hehe dar au trecut multi ani de atunci,si vremurile sau schimbat radical Wink)).
Sus In jos
http://www.myspace.com/potentialrock
vocedinumbra
beginner
beginner



masculin
Numarul mesajelor : 69
Varsta : 36
Localizare : botosani
Joburi/Distractii : student, stealing money from the internet and getting FAT with them
Reputatie : 1
Puncte : 101
Data de inscriere : 14/07/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 2:04 pm

dar aveam si eu ceva pe aici scris...de ce a fost sters, asa de curiozitate?
Sus In jos
http://www.metalsupport.net/
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 2:10 pm

Probabil un moderator la sters. Oricum eu nu lam sters, nu am nici un interes sa sterg posturile si topicurile Very Happy
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 7:37 pm

io nici atat n`am sters....

dar esti binevenit sa mai scrii inca odata ce`ai mai scris, asta daca nu te`or durea dejtele..
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
vocedinumbra
beginner
beginner



masculin
Numarul mesajelor : 69
Varsta : 36
Localizare : botosani
Joburi/Distractii : student, stealing money from the internet and getting FAT with them
Reputatie : 1
Puncte : 101
Data de inscriere : 14/07/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeDum Iul 26, 2009 8:48 pm

noah...Spuneam ca fazele cu parintii si "tunde-te" si "muzica mai incet" si "da pentagrama jos" sunt trecatoare. Ai mei s-au obisnuit foarte rapid si atata vreme cat noaptea pot dormi ei de la muzica mea si nu le borasc pe oglinda sau nu imi vopsesc camera in negru si pun cranii pe altar sunt ok. Acuma e si varsta, caci de la o vreme te lasa sa faci ce vrei.
Sus In jos
http://www.metalsupport.net/
pixie.corpse
level 1
level 1
pixie.corpse


feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 30
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : :-??
Stare de spirit : Against boredom even gods struggle in vain
Reputatie : 0
Puncte : 161
Data de inscriere : 15/10/2008

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 3:45 pm

Sunt unii parinti carora nu le trece. Eu stau doar cu mama, din fericire. Avea o perioada in care avea impresia ca muzica ma schimba in rau, blabla, ce-i cu urlatorii astia, satane si acu am ajuns sa-i fac CDuri Very Happy . Acu ca si-a adus aminte de Gecsan, asculta muzica toata ziua si nu se mai supara ca nu aud nimic cand dau muzica tare.
Sus In jos
http://last.fm/user/brutalpixie
Erratic

Erratic


feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 34
Localizare : Zzxyz Rd.
Joburi/Distractii : eluding accomplishments
Reputatie : 0
Puncte : 11
Data de inscriere : 31/07/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeDum Aug 02, 2009 11:16 am

no offence, acum depinde si cit de mult dor de a face parada au progeniturile, cit de mult are nevoie metalarul X sa-i arate lui taica-su ca e impotriva regulilor lui, ca e rau, prea rau pentru societatea asta si ca taica-su nu are ce sa zica. Da muzica la maxim, stirneste o cearta si pune linstit capsorul pletos pe pernuta cu cranii cu gindul ca "I showed him who's the boss". A, si apoi e momentul dulce in care se plinge ca nu este inteles.

Poti avea o relatie sanatoasa cu parintii indiferent cit de multe metale zgomotoase asculti daca ai o farima de resoect pentru cei din jur.(a se intelege ca ma exprim retoric) E ceva din dezideratul i don't judge you for your decisions so allow me to make my own. Si daca au ceva de zis, daca le arati ca ai ceva pe umeri in afara de un balon cu heliu care vorbeste, o sa le cistigi respectull. Teorie verificata.
Sus In jos
Amon
beginner
beginner
Amon


masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 35
Localizare : Onesti
Joburi/Distractii : Potential band member
Stare de spirit : Free
Reputatie : 0
Puncte : 28
Data de inscriere : 26/07/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeDum Aug 02, 2009 11:56 am

merge:D
Sus In jos
http://www.myspace.com/potentialrock
nobody




masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 114
Localizare : Baicoi
Joburi/Distractii : Heavin' fan on za internet
Reputatie : 0
Puncte : 7
Data de inscriere : 17/06/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeMier Aug 19, 2009 9:12 pm

cand parintii nu-s acasa....

https://www.youtube.com/watch?v=8GTqS6hs1rc

rock fah!
Sus In jos
clatiteee

clatiteee


feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : diverse :))
Stare de spirit : happy
Reputatie : 0
Puncte : 8
Data de inscriere : 25/10/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeLun Oct 26, 2009 8:51 am

noah... poi ce sa te faci cu parintzii... las ca se obishnuiesc ei cu timpul Smile) imi aduc aminte cand am avut eu prima gashca de rockeri suparatzi Smile) m-a bagat o prietena. eu aveam 15 ani. eram cea mai mica. era asha fun:)) mergeam cu ei in sovata ( mai tzine cineva minte? era o bodegutza mica de rockeri pe aici prin bucuresti) shi imi cumparam shi eu tricouri cu formatzii, doar ca toate imi erau incredibil de mari, pt ca nu exista marimea mea. shi eram mica shi neagra shi mama se speria de mine shi ma intreba plangand in fiecare seara daca ma droghez=)) cu timpul s-a mai calmat, ba mai mult, dupa ce a divortzat de tata s-a emancipat shi ea shi acum se imbraca numai in negru shi are parul lung shi negru ca mine. acum suntem ca doua picaturi de apa:)
Sus In jos
pixie.corpse
level 1
level 1
pixie.corpse


feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 30
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : :-??
Stare de spirit : Against boredom even gods struggle in vain
Reputatie : 0
Puncte : 161
Data de inscriere : 15/10/2008

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeMier Oct 28, 2009 12:05 pm

clatiteee a scris:
cu timpul s-a mai calmat, ba mai mult, dupa ce a divortzat de tata s-a emancipat shi ea shi acum se imbraca numai in negru shi are parul lung shi negru ca mine. acum suntem ca doua picaturi de apa:)

Eu nici nu vreau sa-mi imaginez ce ar fi fost daca stateam cu tata Laughing
Sus In jos
http://last.fm/user/brutalpixie
Bruiestru
moderator cat. II
moderator cat. II
Bruiestru


masculin
Numarul mesajelor : 132
Varsta : 39
Localizare : amish land
Joburi/Distractii : worker
Stare de spirit : cu -25% mai putina Stare de spirit
Reputatie : -1
Puncte : 107
Data de inscriere : 12/01/2009

Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitimeMier Oct 28, 2009 11:18 pm

in cazul la alor mei a trebuit 2 ani sa se obisnuiesca cu ideia ca am pleata,asta pana mi'a ajuns pleata mai jos de umeri ca apoi au zis ca imi sta f bine =))))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parinti si metalul... Empty
MesajSubiect: Re: Parinti si metalul...   Parinti si metalul... Icon_minitime

Sus In jos
 
Parinti si metalul...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Filmul despre heavy metalul oriental ajunge la festival

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mai multe la un loc :: Discutii Cotidiene-
Mergi direct la: