Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 ---Romania---

In jos 
+3
enhoa
kataklysm
Alex
7 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alex
moderator cat. II
moderator cat. II
Alex


masculin
Numarul mesajelor : 177
Varsta : 36
Localizare : Botosani/Iasi
Joburi/Distractii : MUZICA (colegu' dutca)
Stare de spirit : fericit
Reputatie : 1
Puncte : 95
Data de inscriere : 03/10/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeVin Oct 24, 2008 12:02 pm

Sus In jos
http://sadicutz.blogspot.com/
Alex
moderator cat. II
moderator cat. II
Alex


masculin
Numarul mesajelor : 177
Varsta : 36
Localizare : Botosani/Iasi
Joburi/Distractii : MUZICA (colegu' dutca)
Stare de spirit : fericit
Reputatie : 1
Puncte : 95
Data de inscriere : 03/10/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeVin Oct 24, 2008 12:06 pm

Sus In jos
http://sadicutz.blogspot.com/
Alex
moderator cat. II
moderator cat. II
Alex


masculin
Numarul mesajelor : 177
Varsta : 36
Localizare : Botosani/Iasi
Joburi/Distractii : MUZICA (colegu' dutca)
Stare de spirit : fericit
Reputatie : 1
Puncte : 95
Data de inscriere : 03/10/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeVin Oct 24, 2008 12:16 pm

https://www.youtube.com/watch?v=dfSPvAAqNv0



eu chiar sunt mandru k sunt roman :X:X:X Smile
Sus In jos
http://sadicutz.blogspot.com/
kataklysm
beginner
beginner
kataklysm


masculin
Numarul mesajelor : 129
Varsta : 31
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : cucerirea lumii >:)
Stare de spirit : intotdeauna fericit si intotdeauna malefic
Reputatie : 0
Puncte : 66
Data de inscriere : 19/10/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeLun Noi 03, 2008 9:55 pm

Adevarul e ca traim intro tara a extremelor. Avem parti foarte bune, dar si o gramada de parti bullshity. Dar una peste alta, nu oi fi eu cel mai mandru ca sunt roman, da nici nu mie tare rusine.
Sus In jos
enhoa
beginner
beginner
enhoa


feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 38
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : haifaiv
Reputatie : 0
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 8:15 pm

O lume fara Romania?
Greu de zis...
Pacat insa ca nu ne stim valoarea, si ridicam uimiti din umeri, sau poate prea plictisiti, de fapt....
Sus In jos
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 8:43 pm

Mha io zic ca noi suntem un popor ce tolereaza destul de multe. Ca altfel nu ne lasam calcati in picioare de tig...pardon...de rromi (ma mai trezesc si cu o acuzare de discriminare. pfff). Am inchis ochii la prea multe ca sa mai putem face ceva.

Ia de exemplu treaba cu ambalatu si etichetatu produselor taranilor. Aia o sa`si vanda oile si vacile ca sa cumpere un cacat de stampila ca sa aiba ce pune pe branza si casu lor. Care mai e rostu sa te duci la piata daca nu`ti da taranu o bucata din branza taiata cu cutitu?
Io chiar nu inteleg de ce fac atata tam`tam pentru chestiile astea. O sa ajunga piata un supermarket. O sa o vad pe tanti leana cu ecuson si manusi in maini. Ca pana amu nu am mancat branza trecuta prin cine stie ce maini ale taranilor. Da cica nu e igienic. Pff. Poi daca era dupa 'europeni' noi eram morti sau prin spitale bolnavi si vai de curu nostr`, nu?
O sa ajungem sa importam (nu ca nu e si amu situatia asta) si nu o sa mai stim ce sa facem cu pamanturile din curtile noastre. O sa vindem tot strainilor. Ca nah, ei is mai destepti ca noi, si noi ca prostii ne lasam calcati in picioare de ei si ii lasam sa ne ia tot ce avem pentru ce? O suma de bani ce o sa ne ajunga doi trei ani si gata. Pe urma dam din colt in colt ca nu avem bani.
Sunt foarte multe chestii ilojice in romania. Si cred ca populatia deja e imuna la asa ceva, si nici ca se mai mira. Indiferenta e mare, frate!
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
enhoa
beginner
beginner
enhoa


feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 38
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : haifaiv
Reputatie : 0
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 9:20 pm

true, so true!


Dar noah, cine vrei sa faca ceva?
Noi am primit si cea mai urata palma, cred eu cu putinta: si anume afisul din Elvetia! Ce-au facut romanii aia mari pe care noi i-am ales? Nimic!!!!!!!!!
Insa, e si vina noastra, a poporului.
Poporul nu isi da seama ca are puterea, caci daca ar trece de gandirae individuala, si ar gandi la nivel colectiv, eu cred ca alyfel ar sta lucrurile in tara.
Insa, atata timp cat ne vindem munca strainilor ptr un kkt de salar de 100-200 euro, ce respect crezi ca am primi ? scratch
Sus In jos
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeJoi Feb 12, 2009 10:19 pm

Da stiu. Io am fo, amu cat fu vacanta, acasa la mine in orasu natal...si mama de nu m`am crucit la cati chinjei, correni sau japoneji erau pe langa mine.
Mha romanu o devenit lenes de la o vreme (sau era din nastere Laughing ). Vrea salariu de zeci de milioane pe cateva ore de munci. Si alea cum sa fie? Sta la birou si joaca solitare la peceu. Mare caca. Si dupa aia sa ne miram ca de ce nu e productivitate in romania? Pfff.

Apropo de faza cu poporu detine puterea. Ai mare dreptate. S`ar caca aia din parlament pe ei daca s`ar face o rascoala de zile mari. Nu s`o cacat pe ei cand o fo mineriada (faza cu jos ceasca! nu ma bag. Nu e ciorba mea)? Da cine sa faca revolte? Ciu ciu.
Traim intr`o amorteala totala. Ce face romanu zilnic? Se trezeste, se duce la munci, sta la munci si`si injura sefii, se intoarce acasa rupt de oboseala si plictiseala, mananca si doarme. A doua zi de la cap. Cand sa aiba timp sa mai gandeasca? Daca are timp sa mai vada o stire ceva la teve.
Plus ca romanu o sa zica cam asa "de ce sa ma implic io, un biet muritor, in trebile astea ce ma depasesc. lasa sa faca aia de pe scaunele mari si tari ceea ce trebuie, ca ei stiu ce e de facut. daca ma implic io imi pun in pericol slujba. si daca o pierd, imi pierd painea de la gura." Si nu zic ca toti romanii sunt in situatia asta. Da aia care au ceva bani de`si pun de`oparte de consherte excursii in tari straine si alte cele, ei bine p`aia ii doare fix in pix. Ca lor le merge leafa.

O sa aveam nevoie de un vant puternic prin parlament, sa`i scoata pe aia ce au peste 40j de ani de acolo si sa vina tineretu cu idei proaspete si de viitor (aia care au evident). Da de unde? Poate peste vr`o 40j de ani. Cand oi fi io baba cu nepoti si stranepoti, sa vad asa ceva.

Sau poate ca visez frumos si amu.
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
enhoa
beginner
beginner
enhoa


feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 38
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : haifaiv
Reputatie : 0
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 12:07 am

eheee.... eu cred ca visezi frumos...
Sus In jos
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 9:54 am

enhoa a scris:
eheee.... eu cred ca visezi frumos...

Am recunoscut, nu? Very Happy
Da zi tu daca nu asa ar cam trebui sa fie...
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
enhoa
beginner
beginner
enhoa


feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 38
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : haifaiv
Reputatie : 0
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 4:44 pm

apai, eu una nu cred ca un val de parlamentari ar putea face o diferenta.
Eu una sunt cu teoriile conspiratiilor si copilarii de genul...
pe scurt, cred ca tara e ins tadiul in care este voit, si nu intamplator; si nu voit de astia de la noi, ci voit de altii, mai sus pusi, fata de care avem numeroase datorii... dar aici am intra intr-un subiect mult prea vast si intunecat... grrr

plus ca, cum am mai afirmat, puterea poporului e imensa. Numai ca individul nu realizeaza asa ceva. El se multumeste,c um ai afirmat si tu, sa mormaie pe la coltde strada, sa munceasca, sa manance, sa se kce, si, cateodata sa se mai si distreze... cel putin asa crede el....
cheers
Sus In jos
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 10:19 pm

lol!
Ce tot va plangei acolo de conditii romanilor si a Romaniei in general? Totul ii simplu si relativ.
Insa intrebarea este: ce vei face tu? HHhmmm...simplu. Liceu, facultate, poate ceva activitati in timpul facultatii. Iti vei cauta si gasi un loc de munca. Ceva sigur. Iti va place siguranta in care vei fi. Dupa care o familie, ceva copii, poate si o casa, pe linga apartament, o masina. vei ajunge la 60-70 de ani sa muncesti. Te pensionezi , te internezi in spital, copii si nepotii deja asteapta sa dai ortul popii sau sa le dai ceva banuti....si gata. Toata veata vei trai cu o frustrare ca ...vai Romania ii nasoala, romani is nasoli.
buhuhu...imi vine sa plang cheers
Nu se schimba nimic fiindca suntem prea lenesi si comozi sa ne miscam de pe scaun/fotoliu. Fiindca ,aproape toti, sunt prea lasi sa riscam si sa luptam pentru ceilalti,nu pentru noi. Fiindca sunt mult prea egoisti.
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeSam Feb 14, 2009 10:23 pm

Cei mai multi oameni sunt buni la:
1. Concepe copii (adica fetele, la baietii este imposibil)
2. Muncesc pentru societate,pentru sistem
3. Obtin ceva stimuli pe care ei le considera o bucatica din Rai pe pamant (o iesire cu familia o data pe an sau nu mai stiu eu ce...)
4. In cel mai bun caz....isi dau viata pentru cineva/ceva si astfel nu au trait degeaba.

@enhoa: punctele 1,2 si 3 ti se aplica. Insa is cam sceptic cu privire la 1. Insa nu sunt in stare sa judec.

Iar eu...pai.....cam tot punctele 1,2 si 3, daca am noroc Cool
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 9:01 am

Asta depinde de la om la om, cohones. Wink
Io de ex nu vreau sa ma vad cu puradei decat dupa ce ma vad la casa mea, cu masina mea, cu jobu meu stabil. Iar chestia cu puradeii e totusi discutabila. E destul unu ca mine pe pamant. Nu mai e nevoie de altii in variante mai mici.
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 3:18 pm

@skrekk: si ce anume te face asa deosebita?

P.S.: Nu atac pe nimeni. Nu sunty autostiutor. Refuz sa ma folosesc de statutul pe care il am pe acest forum pentru a-mi impune punctul de vedere. Insa is doar curios Very Happy
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 4:14 pm

Avand in vedere ca ma uit in juru meu si vad multe cucoane la nici 21 de ani ce se marita si tanjesc dupa copchii, io zic ca faptul ca nu vreau sa`mi pun pirosteniile decat dupa 30j de ani (daca va fi cazu) ma face mai 'spesial'.
Zic si io...amu nush daca mai is cucoane ca mine ce se gandesc mai intai la ele si apoi la ceilalti din jur, da zic nuam din ce vazusi in juru meu.
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 5:51 pm

@skrekk: ba da, Bad Pitzi
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 6:13 pm

Lasa bre tanati aia...aia e unica prin simplul fapt a ceea ce a face. Tanti aia nici nush daca pot s`o ating Neutral
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
enhoa
beginner
beginner
enhoa


feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 38
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : haifaiv
Reputatie : 0
Puncte : 3
Data de inscriere : 18/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 7:37 pm

Iarna a scris:
Cei mai multi oameni sunt buni la:
1. Concepe copii (adica fetele, la baietii este imposibil)
2. Muncesc pentru societate,pentru sistem
3. Obtin ceva stimuli pe care ei le considera o bucatica din Rai pe pamant (o iesire cu familia o data pe an sau nu mai stiu eu ce...)
4. In cel mai bun caz....isi dau viata pentru cineva/ceva si astfel nu au trait degeaba.

@enhoa: punctele 1,2 si 3 ti se aplica. Insa is cam sceptic cu privire la 1. Insa nu sunt in stare sa judec.


Ma abtin sa nu te trimit departe....
Cu "sunt cam sceptic cu privire la 1" ce ai vrut sa zici?
Sus In jos
Kobold
moderator cat. II
moderator cat. II
Kobold


masculin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : disectii
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 26/10/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 8:00 pm

interpretarea mea:nu e sigur ca forumista noastra o sa aiba plozi(daca ea vrea, ii face si in secunda 2 Razz )
si sa-mi fie cu iertare dar eu cred ca si masculii concep, impreuna cu femelele progeniturile ....ca daca nu ar fi asa inseamna ca madamele sunt hermafrodite? Laughing (mai bine ziceai ca ele sunt sigurele capabile sa dea viata ...stii tu ,exprima-te un pic mai artistic , sensibil tongue referitor la momentul cand o sa tasneasca un cocon printr-un orificiu relativ mic comparativ cu diametru capului lui, tot manjit de sange si placenta-care parca-i o bucata de matz- si mucus Laughing )
Sus In jos
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 8:08 pm

Kobold a scris:
o sa tasneasca un cocon printr-un orificiu relativ mic comparativ cu diametru capului lui, tot manjit de sange si placenta-care parca-i o bucata de matz- si mucus Laughing )

Aoiloooo....da mai artistic, mai sensibil nu puteai sa fii si tu? Laughing
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
Kobold
moderator cat. II
moderator cat. II
Kobold


masculin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : disectii
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 26/10/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 8:18 pm

Embarassed yeah as fi putut dar te rog frumos apreciaza faptul ca inca am avut delicatetze referitor la momentul ala , puteam sa-l descriu cum e de fapt in intregime , cu toate tipetele si transpiratiile si durerile mamei
cu cat ma gandesc mai mult la nasteri cu atat ma bufneste rasul mai mult, parca ar fi o reducere a unei luxatii (metoda hipocratica) Very Happy
succes femeilor care vor sa se chinuie si felicitari prostilor care fac pasul si-si doresc sa fie tatici cheers
Sus In jos
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 8:25 pm

Pe tine te bufneste rasu...pe mine ma bufneste plansu si teroarea numa cand ma gandesc la ce chinuri se supune o fumeie.....Dude, iu gouse mi ap! Laughing
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
Kobold
moderator cat. II
moderator cat. II
Kobold


masculin
Numarul mesajelor : 85
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : disectii
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 26/10/2008

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 8:32 pm

ia te uite cine se gandeste la avut plozi ...poti opta pt o anestezie epidurala Wink si esti lemn de la mijloc in jos si nasti "natural"
deci spor la conceput , ca asta e cea mai fun parte a povestii cu facutul copiilor Laughing
Sus In jos
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitimeDum Feb 15, 2009 8:40 pm

cand am zis ca vreau sa fac io copchii? aolo mama, da faci misto de mine? daca nu, nu ma mai speria asa...vezi sa n`ai gura aurita si sa ma trezesc cu un plod maine ca`i vai de curu tau Laughing pe tine te fac responsabil, bine si pe jinecolog... Laughing

io vorbisi la modu jeneral de chinurile fumeii in actul facerii.
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
Continut sponsorizat





---Romania--- Empty
MesajSubiect: Re: ---Romania---   ---Romania--- Icon_minitime

Sus In jos
 
---Romania---
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» ---Romania---
» Folk in Romania
» ALTERNATIVE-UL IN ROMANIA
» Samael in Romania?
» Sepultura concerteaza din nou in Romania!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mai multe la un loc :: Discutii Cotidiene-
Mergi direct la: