Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 -----Iasi----

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Heliomorph

Heliomorph


masculin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 35
Localizare : Vaslui
Joburi/Distractii : astronomie, istorie, ocultism, alpinism
Stare de spirit : blessed by LIlith!
Reputatie : 0
Puncte : 4
Data de inscriere : 28/08/2009

-----Iasi---- Empty
MesajSubiect: -----Iasi----   -----Iasi---- Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 6:42 am

Exista mai multe locatii unde se poate asculta muzica rock. In primul rand Taverna, deschisa non-stop- localizata pe strada Stefan cel Mare, la nivelul CAtacombelor ( acestea situate la putina departare de Mitropolie).
http://static.panoramio.com/photos/original/1147662.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/699831.jpg
Langa Taverna se afla si clubul Flamingo- unde se organizeaza saptamanal ( in ultima vreme duminica) o Rockoteca, anticipata de o proiectie video a unui concert ( in ultima luna au fost prezentate concertele Borgir-Live at Wacken 2007, Immortal-live at Graspop 2008, Amon Amarth-live at Summer Breeze si OVerkill-live)
Baruri in care se mai paote asculta muzica rock sunt Max ( amaplassat in campusul studentesc Tudor Vladimirescu- in spatele camineleor T13-T14). Hand ( situat tot pe strada Stefan cel Mare, aproape de Coelgiul National Mihail Sadoveanu, insa se asculta mai mult psihedelic ). Psihedelic si raggae se asc predominana si in clubul Kaze.
O seara rock ( miercurea) se organzia intr-o perioada si in Dublin Pub- langa casa de cultura a studentilor (CCS), insa nu am mai fost de mult , ca sa pot confirma.
Un bar nou , cu specific gothic, medieval-- club 1431- s-a redeschis recent prin zona Halei Centrale.
Smile
Sper ca v-am lamurit indeajuns de mult!
Sus In jos
joby
beginner
beginner
joby


masculin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 37
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : beer
Reputatie : 0
Puncte : 6
Data de inscriere : 01/11/2008

-----Iasi---- Empty
MesajSubiect: Re: -----Iasi----   -----Iasi---- Icon_minitimeLun Noi 02, 2009 9:49 am

Am de adus casteva lamuriri la ceea ce a zis Heliomorph: Odata pe luna in Club Flamingo se organizeaza cate un concert.Barul Hand se gaseste pe Strada Arcu (Cum cobori de la Colegiul National spre Gara pe partea dreapta . P.S.: Nu se mai numeste colegiul Mihail Sadoveanu). Miercurea se organizeaza seara rock in Dublin Pub-In Incinta Casei de Cultura a Studentilor partea dreapta.Sa redeschis si Clubul Presei, in spatele Universitatii Petre Andrei si se organizeaza simbata Rockoteca.
Sus In jos
http://www.joby-droghy.piczo.com
 
-----Iasi----
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ---Iasi---
» FOLKUSTIC 4 ,Iasi
» Baruri din Iasi
» Iasi - Concerte
» Vita de vie In Hand/Iasi pe 15 mai

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Baruri de Rock/Cluburi din Romania :: Baruri de Rock din Romania-
Mergi direct la: