Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor

In jos 
+7
Poisonbloodkiss
skrekk
pixie.corpse
Kobold
lordradu
seth
Iarna
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 29, 2009 12:13 pm

@skrekk:
Cod:
Si ce putem face noi? Pleaba?
NU. Revolutie futuiii , sau cel putin o anumita atitudine. Iti mai amintesti legea cultelor pe care baietii au vrut sa o puna in aplicare acuma cativa ani???
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 29, 2009 1:42 pm

S-a născut o nouă paranoia de sesiune


Studenţii au reacţionat imediat la aflarea veştii potrivit căreia convorbirile vor fi ascultate.

Telefonul este, pentru unii, cel mai bun prieten în timpul sesiunii, aşa că detectarea subiectelor dictate la mobil stârneşte controverse.

Stresul şi nopţile nedormite accentuează şi cea mai mică bănuială, iar paranoia se răspândeşte rapid în rândul celor care se bazau pe telefon pentru a-şi lua examenele. ...continuare.

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Thumb_untitled_3

Sursa: adevarul.ro


Acuma ce mai zici? Poti sa copii??? lol! Oricum eu ma bazez pe tehnicile clasice: de la vecinu Embarassed
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
seth
moderator cat. II
moderator cat. II



masculin
Numarul mesajelor : 353
Varsta : 33
Localizare : Botosani
Reputatie : 0
Puncte : 144
Data de inscriere : 14/10/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 29, 2009 1:43 pm

seth a scris:
Solutie: Everybody go postal!
Sus In jos
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 29, 2009 1:44 pm

Operatorii pot fi securisti


-- Despre gestionarii datelor stocate nu se spune nimic. Din moment ce informatiile sunt secrete, ar trebui ca gestionarii sistemului sa aiba certificat ORNISS (Oficiul Registrului National al Informatiilor Secrete de Stat).


Asadar, nu se verifica daca persoanele ce gestioneaza stocarea datelor sunt colaboratori ai serviciilor secrete, ofiteri acoperiti, fosti securisti sau chiar spioni straini. Chiar daca in ochii organelor viata noastra nu trebuie sa aiba secrete, in comunicatiile electronice exista totusi informatii clasificate, ce fac obiectul ORNISS. Toate acest lipsuri au un scop: ca "oricine", orice sa poata avea acces la date. Adica orice roman, orice securist. Practic, prin Legea 298/2008 si normele de aplicare ale MCSI, se legalizeaza echipamentele si softurile neveri­ficate pe care operatorii le detin deja sau le vor achizitiona, cu parametrii tehnici dupa bunul lor plac. In lipsa precizarii obli­gativitatii certificatului ORNISS pentru personal, se legalizeaza prezenta colabora­torilor serviciilor secrete sau ofiterilor acoperiti in siste­mul de colectare si stocare a datelor.

Sursa: ZIUA.ro
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Ian 29, 2009 1:46 pm

P.S.:pentru aceste stiri nu am stat eu ore in sir si am cautat pe google. Nope, pur si simplu am dat peste ele, sunt foarte mult,mult prea multe... asta da atitudine din partea societatii civiel.
Apropo, site cine ce este societatea civila? Adica cine face parte din ea? Inafara de ONG-uri.
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 10:43 am

Mai, culmea ca am avut o ora de socio-umane si ne`o zis profu ce e aia o societate civila. Da n`am fo atenta.
Da stiu sigur ca organizatile ecologice si filantropice, organizatile comunitare fac parte din societatea civila.
Stiu asta ca vroiam io sa ma bag la chestiile alea cu ecologie and stuff, da am zis ca la cat de mult tin io la mediu inconjurator din oras....mai bine nu Very Happy .
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
Alex
moderator cat. II
moderator cat. II
Alex


masculin
Numarul mesajelor : 177
Varsta : 36
Localizare : Botosani/Iasi
Joburi/Distractii : MUZICA (colegu' dutca)
Stare de spirit : fericit
Reputatie : 1
Puncte : 95
Data de inscriere : 03/10/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 12:27 pm

si e frumos asa? rabbit rabbit rabbit
Sus In jos
http://sadicutz.blogspot.com/
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 1:21 pm

"Societatea civila este o notiune care descrie forme asociative de tip apolitic si care nu sunt parti ale unei institutii fundamentale ale statului sau ale sectorului de afaceri. Astfel, organizatiile neguvernamentale - asociatii sau fundatii, sindicatele, uniunile patronale sunt actori ai societatii civile care intervin pe linga factorii de decizie, pe linga institutiile statului de drept pentru a le influneta, in sensul apararii drepturilor si intereselor grupurilor/categoriilor de cetateni pe care ii reprezinta....
Societatea civila este cel mai simplu termen pentru a descrie un intreg sistem de structuri, care implica cetateanul in diferitele sale ipostaze de membru intr-o organizatie neguvernamentala, intr-un sindicat sau intr-o organizatie patronala.
Societatea civila este formata din cetateni asociati sub diferite forme,care au aceleasi interese si care isi dedica timpul, cunostintele si experienta pentru a promova si apara drepturile si interesele." - site-ul fdsc.ro

Site romanesc care promoveaza societatea civila din Romania: stiriong.ro
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
skrekk
moderator cat. II
moderator cat. II
skrekk


feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 35
Localizare : constanta
Joburi/Distractii : studenta
Reputatie : 2
Puncte : 251
Data de inscriere : 21/01/2009

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 5:21 pm

Alex a scris:
si e frumos asa? rabbit rabbit rabbit

da. mie imi prieste. cand e vb de mediu rural atunci da, fac scandal pt orice guma mestecata aruncata pe jos. dar in al urban, chiar nu ma agit.
Sus In jos
http://leiln.wordpress.com/
kataklysm
beginner
beginner
kataklysm


masculin
Numarul mesajelor : 129
Varsta : 31
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : cucerirea lumii >:)
Stare de spirit : intotdeauna fericit si intotdeauna malefic
Reputatie : 0
Puncte : 66
Data de inscriere : 19/10/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mar 21, 2009 3:09 pm

Intr-adevar, e bullshity faza cu telefoanele si cu cipu... romanu parca a uitat sa ia piatra si sa arunce in astfel de marlani de la conducere, de aia nu prea cred eu ca o sa fie prea recent revolutie sau ceva. Prea putin se implica, restul se complac. Nu mai stiu care a spus pe la tv referitor de legea asta ca cica "daca nu ai nimic de ascuns si nu faci nimic ilegal, nu ar trebui sa te deranjeze ca esti ascultat" si asa gandesc multi oameni (adica prost). Ca solutie nu stiu... da pe moment propun sa incheiem orice conversatie la telefon sau pe net cu "muie base". Cine e de acord? Very Happy
Sus In jos
seth
moderator cat. II
moderator cat. II



masculin
Numarul mesajelor : 353
Varsta : 33
Localizare : Botosani
Reputatie : 0
Puncte : 144
Data de inscriere : 14/10/2008

Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mar 22, 2009 4:30 pm

OK! Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor   Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Gata cu intimitatea, gata cu democratia...bine ai revenit in tara comunistilor
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Clip nou: TRUDA “Ţara pupătorilor de moaşte”
» Revista Heavy Metal Magazine a revenit !
» Topul celor mai bine mascate formatii rock

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mai multe la un loc :: Discutii Cotidiene-
Mergi direct la: