Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O carte dedicata celor mai buni 100 de chitaristi metal

In jos 
AutorMesaj
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

O carte dedicata celor mai buni 100 de chitaristi metal Empty
MesajSubiect: O carte dedicata celor mai buni 100 de chitaristi metal   O carte dedicata celor mai buni 100 de chitaristi metal Icon_minitimeVin Oct 10, 2008 3:48 am

Jurnalistul britanic Joel McIver isi va lansa in ianuarie 2009 cea de-a 12-a carte intitulata The 100 Greatest Metal Guitarists.

Cartea va fi publicata la Jawbone Press.

Autorul spune ca ideea acestei carti a aparut in urma cu cativa ani, cand a gasit intr-o
revista dedicata metalului un top in care figurau chitaristi precum Neil Young si Kurt Cobain.

M-am gandit: la naiba, ce-i prostia asta? Mai bine sa scriu o carte cu propriul meu clasament, marturiseste autorul.

Topul meu include chitaristi din genurile heavy metal, thrash metal, death metal, black metal, power metal, doom metal si grindcore si atat!!!, mai spune Joel McIver.

Printre favoritii lui Joel McIver se numara si chitaristi care nu cnata metal, precum Randy
Rhoads, Angus Young, Joe Satriani, Yngwie Malmsteen, Ritchie Blackmore, dar acestia nu se regasesc in acest clasament.
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
 
O carte dedicata celor mai buni 100 de chitaristi metal
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mai multe la un loc :: Stiri/Noutati-
Mergi direct la: