Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Trooper: petrecere rock'n'roll pentru un nou videoclip

In jos 
AutorMesaj
Iarna
Site Admin
Site Admin
Iarna


masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

Trooper: petrecere rock'n'roll pentru un nou videoclip Empty
MesajSubiect: Trooper: petrecere rock'n'roll pentru un nou videoclip   Trooper: petrecere rock'n'roll pentru un nou videoclip Icon_minitimeLun Oct 06, 2008 12:39 pm

In urma cu cateva zile, Trooper au dat o petrecere in stil rock'n'roll intr-unul dintre cele mai rock cluburi din Tirgoviste: Underground. Petrecerea a tinut o noapte intrega, nu mai putin de 50 de prieteni si fani fiind invitati sa se alature celor 5 membri ai grupului, dar si unei echipe de filmare aduse la fata locului de la Bucuresti, pentru a imortaliza evenimentul.

Toata aceasta desfasurare de forte a fost pusa la cale pentru a filma un nou videoclip Trooper,
de aceasta data la piesa Old School, Baby, una dintre cele mai noi piese ale grupului, piesa
care va fi inclusa pe cel de-al patrulea album Trooper programat sa apara in luna noiembrie a
acestui an.

Alin Dinca, solist Trooper:

"Am vrut sa aducem in prezent atmosfera anilor '80 din cluburile americane, unde se canta rock adevarat! Am vrut sa fie o petrecere nebuna si plina de energie, sa transmitem o stare de
bunadispozitie si de traire la maximum a muzicii rock! Ni s-au alaturat in aceasta tentativa o
echipa de filmare formata dintr-un regizor si 3 operatori, un grup de dansatoare, venite
special de la Bucuresti, precum si o gramada de prieteni inimosi, care s-au distrat de seara
pana dimineata."

Aurelian Dinca, chitarist Trooper:

"Este cel mai ambitios clip al nostru de pana acum, am vrut ca tehnic sa fie impecabil, astfel
ca am lucrat cu camere HD. HD e noul standard, catre care toata lumea face tranzitia: filme,
videoclipuri, televiziuni."

A fost o noapte de munca, piesa a fost cantata de Trooper de peste 40 de ori, s-a dansat, s-a
dat din cap, iar atmosfera a fost intretinuta cu zeci de litri de bere. Piesa "Old School,
Baby" a fost compusa de Trooper dupa ce au aflat ca ei sunt alesii celor de la Iron Maiden
pentru a deschide concertul din Romania. « Old School, Baby » este si modul in care Trooper le multumeste tuturor celor care au fost alaturi de grup in cei 13 ani de activitate.
Sursa:
Metalhead.ro
Sus In jos
https://metalsupport.forumgratuit.ro
 
Trooper: petrecere rock'n'roll pentru un nou videoclip
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» nou videoclip OCS
» INTERITUS DEI VIDEOCLIP NOU
» Nou videoclip Slipknot
» Truda au mai filmat inca un videoclip
» Urmariti primul videoclip ACT

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mai multe la un loc :: Stiri/Noutati-
Mergi direct la: