Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Comunicat Truda

In jos 
AutorMesaj
seth
moderator cat. II
moderator cat. II



masculin
Numarul mesajelor : 353
Varsta : 33
Localizare : Botosani
Reputatie : 0
Puncte : 144
Data de inscriere : 14/10/2008

Comunicat Truda Empty
MesajSubiect: Comunicat Truda   Comunicat Truda Icon_minitimeLun Oct 27, 2008 3:00 pm

Comunicat primit de la Fotzey (Truda):

In urma unor discutii prelungite intre managerul Ric yaVick si membrii formatiei, am ajuns la concluzia
ca datoram unele lamuriri publicului si mai ales acelor fani care au venit la evenimentul organizat de
Bangyourbrain.com la Brasov in data de 18 oct a.c.
Formatia Benediction a intarziat, cum bine se stie mai mult de 2 ore. Din aceasta cauza tour managerul formatiei
l-a anuntzat pe organizator senin si fara remuscari ca nu mai canta nimeni in deschidere. A spus ca TRUDA va canta
la sfarsitul programului, varianta care nu ne convenea, motivul fiind ca TRUDA a acceptat sa cante la acest festival ptr
suma modica de 100E (ptr transport), ptr ca fiind intr-un turneu de promovare am vrut sa ne vada cat mai multa lume.
Ei..concertul de la Brasov era ocazia ideala pentru ca noi sa cantam si in Brasov mai ales ca miscarea
concertistica in zona este destul de slaba. Organizatorii au fost intelesi in prealabil cu Benediction ca TRUDA sa cante
pe setul lor de tobe. Dat fiind faptul ca TRUDA urma sa cante in inchiderea festivalului apareau urmatoarele
probleme: Benediction lua tobele si TRUDA nu mai avea pe ce canta, si sala se golea dupa recitalurile Headline-erilor.
La un moment dat organizatorii au si trimis si cele doua combouri aduse special ptr concertul formatiei TRUDA
inapoi la firma de sonorizare, spunand ca nu au nevoie de ele. Bineinteles ca ne-am enervat la culme!
Organizatorii ne-au reprosat ca ne-am enervat!!! Cum dracu sa nu te enervezi cand esti calcat in piciore in asemenea hal!!??
Ca si cum nu contam si nu existam!!! Ce ii determina oare pe orga
nizatorii de concerte sa pupe in cur niste trupe de
mana a doua...chiar daca sunt de afara....si sa calce in picioare trupe romanesti doar ca sa le faca pe plac!?
Sunt foarte curios daca tour managerul de la Benediction merge la organizatorul de la Wacken si ii spune
cine canta si cine nu canta in festivalul lui!? NU se intampla asha ceva ..va garantez eu!!! Daca eu sunt organizator,
eu ma ocup de tot, eu invit trupa, eu o platesc, nu imi spune nimeni ce sa fac ...mai ales daca toate s-au intamplat
din vina lor!!! Am vorbit cu organizatorii sa ne organizeze un concert de lansare la Brasov...cumva in compensatie ptr
ca nu am putut canta in data de 18. Dupa o saptamana de discutii ne-am dat seama ca pe cei de la bangyourbrain.com
nu ii intereseaza o asemenea intzelegere, nesimtirea transformandu-se gradat in bataie de joc!!! In plus, am incercat
un parteneriat media cu bangrourbrain.com, punandu-le sigla pe DVD ul "Taraf Nation", acestia nici macar nu s-au obosit sa
puna coperta de album pe site, un afis cu turneul, o recenzie de album, etc...pur si simplu ..nimic!
In fine... vina majora este a tour managerului celor de la Benediction si Holy Moses, vina organizatorilor este accea ca
nu au avut un pic de curaj sa il infrunte pe acesta. In definitiv , asemenea lucru nu ar trebui sa se intample niciunei
trupe din Romania! Fiind o formatie de afara nu inseamna ca e mai cu mot si nu inseamna ca putem calca in picioare
formatiile romanesti doar de dragul lor!
Sus In jos
 
Comunicat Truda
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Rock River
» Comunicat Lux Noctis Party #30
» Comunicat de presa Deathdrive
» Comunicat din partea formatiei GODMODE
» Truda

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mai multe la un loc :: Stiri/Noutati-
Mergi direct la: