AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Trupa ce abordeaza genul manele metal

In jos 
AutorMesaj
Iarna
Site Admin
Site Admin

masculin
Numarul mesajelor : 1968
Varsta : 31
Localizare : Iasi
Joburi/Distractii : Politica,muzica
Reputatie : 2
Puncte : 1425
Data de inscriere : 29/09/2008

MesajSubiect: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mar Iul 27, 2010 12:56 am

Deci cine zice ca Facebook ii o pierdere de timp .... ii prost.
Ce am aflat, pe Facebook, ca exista o trupa ce abordeaza genul manele metal. Insa din pacate nu sunt din Romania, ci din Polonia. Neutral Iar mie imi place tara, pacat.
Din cate am observat tipi nu au vreo legatura cu noi insa totusi fac o combinatie ciudata intre...Denisa,cred, si metal. Mda...
Ce zic ei: " Inimă Sălbatică was formed in November 2009 by Vilcinescu (Prilbica, WID, SemaforCe, ex-Atropos, DJ @ RRI RadioWiD) DJ Stront (SemaforCe, DJ @ RRI RadioWiD) and Sproket (Daementia, In Your Face, Prilbica, ex- Atropos). At all the main idea is: we are headbangers, metal fans and musicians but we like manele and Denisa's music. So we make crossover - manele with heavy metal, thrash and electronics. Finally manele and metal music is a manifestation of urban folklore Wink

......................................
Suntem rockeri polonezi, dar preferam s-o ascultam pe Denisa des Smile "

http://www.myspace.com/inimasalbatica

Ce credeti.... va avea succes?

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://metalsupport.forumgratuit.ro
Valkir
beginner
beginner

masculin
Numarul mesajelor : 24
Varsta : 29
Localizare : Bucecea Jud. Botosani
Joburi/Distractii : Muzica, Chefuri, Games, Carti
Reputatie : 0
Puncte : 26
Data de inscriere : 07/03/2010

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mar Iul 27, 2010 7:55 pm

speram sa nu apuc ziua asta. Fenomenul manele a acaparat toate genurile posibile de la blues la raggae la hip-hop si howse. Speram de rock sa se tina departe, dar nu am avut norocul asta. Acusi vom fi invadati de trupe ce vor aborda genul acesta, pe toti sfintii pagani sper sa nu. Fara a dori sa fiu rau, le urez viata cat mai scurta sau sa se trezeasca la realitate.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
krueger.t
beginner
beginner

masculin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 23
Localizare : botosani
Joburi/Distractii : -
Reputatie : -1
Puncte : 124
Data de inscriere : 23/02/2009

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mar Iul 27, 2010 11:35 pm

eu cred ca e scoasa la panarama chestia asta...ati vazut profilul de my space?sa fim seriosi cine ar face asa cv?ce trupa de metal?
Sus In jos
varcolac

masculin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 34
Joburi/Distractii : drums&psp
Puncte : 6
Data de inscriere : 14/09/2009

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mar Iul 27, 2010 11:42 pm

ROOOCK!
Da nu e o chestie noua... Korpiklaani aborbeaza de multishor acelasi gen lol!
Sus In jos
Iarna
Site Admin
Site Admin

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mier Iul 28, 2010 12:29 am

Nu conteaza daca ii la panarama. Daca va sta suficient de mult timp pe myspace si va avea suficient de multi vizitatori sar putea sa ii vina ideea si unui romans de al nostru.
Mai vine unul, mai vine al doilea si tot asa. La panarama sau serios.
Ii ok.. folk metl, folk rock, urban folklore metal whatever....
Insa nu ii ok sa faci o combinatie intre ceea ce iubesti si investi cel mai mult si intre ceva ce ..... preferi sa eviti cat mai mult posibil.
Ii ca si cum ai face sex, dupa care te opresti, te caci in vaginul tipei dupa care reiei. (fara prezervativ).
Scuze pentru tipe daca am parut misogin si scarbos, insa ii cea mai buna descriere pe care o pot gasi la ora aceasta.

Sus In jos
vocea

masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 30
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : music
Puncte : 14
Data de inscriere : 08/04/2010

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mier Iul 28, 2010 10:29 am

sa banuiesc ca tipul din imaginea de mai sus e solistul din trupa de mai sus si tocmai canta fragmentul inspirat din manele Smile)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.moonmedia.ro
Iarna
Site Admin
Site Admin

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mier Iul 28, 2010 11:32 am

Nu. Am luat-o de pe net pentru a-mi intari punctul de vedere.
Dar ar putea fi....... Suspect
Sus In jos
pixie.corpse
level 1
level 1

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 25
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : :-??
Stare de spirit : Against boredom even gods struggle in vain
Puncte : 161
Data de inscriere : 15/10/2008

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mier Iul 28, 2010 2:30 pm

(Ce plin de ura este Iarna azi Laughing ) Anyway, daca subgenul asta ia o turnura serioasa, se pot intampla multe lucruri interesante, cum ar fi:

- Toti o sa-l adore, mai putin noi
- Va genera un nou val de pokemoni si un nou val de ura, trv-ism, etc
- Manelistii nu se vor mai lua de rockeri
- Manelistii se vor revolta ca cineva combina genul lor preferat cu ceva atat de scarbos!!

Votati Laughing
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://last.fm/user/brutalpixie
Valkir
beginner
beginner

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mier Iul 28, 2010 10:44 pm

imi imaginez tinuta lor: camasa cu gulerul ridicat roz, lantul de 3 kilograme la gat, pantaloni de camuflaj si bocanci de infanterist.
Sus In jos
vocea

masculin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 30
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : music
Puncte : 14
Data de inscriere : 08/04/2010

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Joi Iul 29, 2010 10:16 am

Logic ca toata lumea o sa il adore, trupetii o sa fie considerati noii beatlesi
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.moonmedia.ro
InimaSalbatica

masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 42
Localizare : Warsaw
Joburi/Distractii : musicians
Data de inscriere : 30/07/2010

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Vin Iul 30, 2010 1:29 am

we’re very apologize for all this rumours & confusion. soon we will post the official info – most likely on the portal metalhead.ro. therefore we prepared own & FB site too. 3 songs – ‘dragoste…’, ‘inima..’ & ‘az ezti bun…’ – we were given on myspace half year ago in january 2010. now we are on vacation, give us time to answer. we don’t know why it got all this mess now ’cause our records and remixes mostly are available on myspace, youtube, romanian trilulilu and bulgarian vbox7 for a looooooong time.

In.Salb.
Sus In jos
Iarna
Site Admin
Site Admin

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Vin Iul 30, 2010 2:05 am

Știi să citești româna dar să scrii?
Au dreptate, îi mai mult de panaramă.
Apropo,cum de ai dat de acest forum? Ai scris pe google anti manele si am apărut prin primii? Twisted Evil
Metalhead? Aha... sigur.
Basketball
Sus In jos
InimaSalbatica

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Vin Iul 30, 2010 4:21 am

nmvd how, nvmd why I undestand what U wrote, nvmd why metalhead. U think.
there's info from In.Salb --> http://terror.org.pl/~sproket/inima-salbatica/
U wanna? read it. U don't? *** - U know. that's all.

Sus In jos
Valkir
beginner
beginner

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Sam Iul 31, 2010 2:54 pm

Inima eu voi spune o simpla parere personala, nu ti-o livrez in engleza ca esti adaptabil din cate vad la limbi straine de a ta. Cand combini doua genuri muzicale ce se urasc reciproc, ce se injura zilnic, ce se detesta nu vei face decat sa amplifici ura. Personal consider o insulta aceasta alipire a genurilor, macar metalul sa fi ramas curat ca restul genurilor au fost amestecate de multisor cu stilul acesta scarbos numit manele. Subliniez din nou, e o simpla parere personala.

PS: Acel prieten de la postul de Radio National Polonez e un tampit(sunt dispus sa raspund pentru aceste cuvinte rostite cu toata seriozitatea). De unde stie el ca manelele sunt muzica romaneasca? Sau crede ca daca multi romani accepta sa fie numiti tigani, acceptam toti? Consider afirmatia lui ca o insulta mascata, si personal va tratez ca atare.
Sus In jos
InimaSalbatica

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Sam Iul 31, 2010 5:40 pm

@Valkir:
In Poland we've the same situation between metal and discopolo (music genre in Poland like manele, chalga, turbofolk, etc) but e.g. Nergal's girlfriend is a famous celebirity and pop singer. Nergal wrote one song for her next album and he will records some guitar tracks we suppose. At once the whole polish metal scene says that it's impossible, it's a joke or Nergal bet somebody... Nobody does not any problem now, because it's a big noise about nothing. Oooh... We're very sorry 'cause we made a big mistake. You're right. Some people do. For all that "kinda-trv-evil-metallers" it's a betrayal, end of the world, national mourning, "Behemoth was finished on 'Kill'em All'", blah, blah, blah... It's time to grow up. You shouldn't?

@Iarna:
Should we bet you a crate of vodka...
http://www.metalhead.ro/interviuri/Inima_Salbatica_De_ce_in_Polonia_se_canta_metal_cu_manele-aid-88289-l-1
Sus In jos
Bruiestru
moderator cat. II
moderator cat. II

masculin
Numarul mesajelor : 132
Varsta : 33
Localizare : amish land
Joburi/Distractii : worker
Stare de spirit : cu -25% mai putina Stare de spirit
Puncte : 107
Data de inscriere : 12/01/2009

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Sam Iul 31, 2010 10:49 pm

eu cred ca profilu ala e facut la misto de niste oameni f plictisiti,romasi de ai nostri,si daca nu e asa Fuck them All !

fuck everyone care nu au creieru mai mare decat bobu de grau Rolling Eyes
Sus In jos
pixie.corpse
level 1
level 1

feminin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mar Aug 03, 2010 3:08 pm

Eu nu inteleg de ce va revoltati atata
Sus In jos
seth
moderator cat. II
moderator cat. II

masculin
Numarul mesajelor : 353
Varsta : 27
Puncte : 144
Data de inscriere : 14/10/2008

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mier Aug 04, 2010 10:24 pm

https://www.youtube.com/watch?v=ahk4zVB2-c0

Nici voi nu ati auzit de Pero Defformero?
Sus In jos
InimaSalbatica

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Joi Aug 05, 2010 2:30 am

@pixie.corpse:
we too. we've a lot of fun about it Wink metalhead, ziare.com, libertatea (rotfl - tabloid), bestmusic, hotnews, ziare de vrancea... sth else? Wink
Sus In jos
pixie.corpse
level 1
level 1

feminin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mar Aug 10, 2010 4:24 pm

Comentariile de pe Libertatea sunt geniale
Sus In jos
Bruiestru
moderator cat. II
moderator cat. II

masculin
Numarul mesajelor : 132
Varsta : 33
Localizare : amish land
Joburi/Distractii : worker
Stare de spirit : cu -25% mai putina Stare de spirit
Puncte : 107
Data de inscriere : 12/01/2009

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Mier Aug 11, 2010 10:25 am

buey wild heart de campie,sa te iei de mana cu madonna ca si aia e o proasta si jumate care promoveaza si " apara" ceea ce nu cunostea si mai rau care nu a avut contact cu ei ,ma refer la tigani si toata natialor lor de ciori spurcate,vino sa locueste in Romania sa vezi cum se iau de tine in toate felurile de aiurea pentru ca ei sunt " smecheri " du-te in alte tari si prefate ca esti roman sa vezi ce bataie iti iei pt ca " aaaaaaaa...esti din romania,mori tigani" si tot asa si oricum numai are rost sa mai continui pt ca lumea stie despre ce e vb
Wink
Sus In jos
InimaSalbatica

masculin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Sam Aug 14, 2010 1:11 pm

Sal! Noi în Polonia ţinem minte foarte bine de ţiganii care au venit în Polonia din România atunci când Ceauşescu a căzut şi au putut să pleacă liber din ţară, ei şi acum cerşesc pe străzi. Chiar din această perioadă s-a creat un stereotip în Polonia că „român” e acelaşi cu „ţigan” – cu acest stereotip noi luptăm de ex. în emisiuni radio sau prin articole în diferite magazine, de muzica folclorică sau rock. În Polonia creşte conştienţa că român nu întotdeaună înseamnă ţigan. Şi noi avem ţiganii „noştri”, polonezi care nu sunt nici ei toţi la fel – unii sunt muzicieni extraordinari şi poţi să te înţelegi cu ei, alţii fac parte din lumea criminalistă – în funcţie de regiune şi de situaţia locală. Bineînţeles, nu sunt aici atât de mulţi ca şi în România sau Bulgaria sau Slovacia – dar sunt.

În ceea ce priveşte melodiile metalice ale Denisei (deoarece de această a început toată discuţia) voi sunteţi supra că ceva tipi dintr-o ţară îndepartată au făcut versiuni metalice de manele. Iar noi de fapt nu am făcut metal-cover de manele ca atare ci versiuni metalice ale melodiilor Denisei, care în primul rând nu arată a ţigancă, nu e aşa? Multe fete în Polonia slavă arată a Denisa şi de asemenea în Ucraina care tot este 100% slavă – şi anume, o blondă, picioarele lungi şi înălţimea de 176 cm Very Happy. În al doilea rând are vocal foarte decent pentru muzica disco – nici nu puteţi să vă imaginaţi ce voci teribile sunt în muzica poloneză de tip disco sau în versiunea poloneză a manelelor – turbo folk, chiar nu aveţi la ce să vă plângeţi din punct de vedere musical în ceea ce priveşte Denisa Very Happy iar dacă nu o vreţi puteţi să ne-o daţi, noi o promovăm în Polonia şi vreau să subliniez, nu promovăm manelele ci pe Denisa Very Happy Very Happy Very Happy Eu aş vrea ca cântăreţele disco din Polonia ar şti să cânte ca şi Denisa (sau de ex. Mira din Bulgaria sau Ceca din Serbia) şi ca să ştie să facă în afară ritmului ordinar să facă şi melodii cum ar fi cele pe cd-ul 100% folcloric "Dor de mamă" sau în unele melodii jazz (pentru că şi aşa are Denisa în repertualul ei – am văzut pe youtube). În al treilea rând am reuşit să colectăm nişte informaţii despre Denisa şi ştim că această gagică are educaţie muzică destul de impresionantă, a început să cânte când era copilă de 5 ani într-o trupă de muzică populară înainte ce a început să cânte manele, de aceea nici noi nu am avut probleme să refacem câteva melodii ale ei la versiuni heavy şi/sau thrash-death metal. Să observaţi PE CINE refacem, un este primul cântăreţ de manele de rând ci totuşi unul un pic mai bun şi am căutat şi noi în reţea să ştim cine e înainte ce am început să prelucrăm aceste melodii. Şi să nu spuneţi că e oricum „caca” pentru că nu e aşa. Am jucat şi jucăm în continuare peste zece ani în diferite grupe şi ştim să despărţim grâul de neghină, chiar dacă acest grâu nu cântă metal Smile
Sus In jos
pixie.corpse
level 1
level 1

feminin

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   Sam Aug 14, 2010 3:54 pm

Citat :
vino sa locueste
Citat :
prefate
Citat :
numai are rost
(+ "organizarea" paragrafului)

What an anti-manele defense,huh Laughing ?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Trupa ce abordeaza genul manele metal   

Sus In jos

Trupa ce abordeaza genul manele metal
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Mai multe la un loc :: Aberatii-
Mergi direct la: