Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Rock'n'Iasi 21 noiembrie

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
pixie.corpse
level 1
level 1
pixie.corpse


feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 30
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : :-??
Stare de spirit : Against boredom even gods struggle in vain
Reputatie : 0
Puncte : 161
Data de inscriere : 15/10/2008

Rock'n'Iasi 21 noiembrie Empty
MesajSubiect: Rock'n'Iasi 21 noiembrie   Rock'n'Iasi 21 noiembrie Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 5:52 pm

Primul meu concert in alt oras, yay! Very Happy
Din cate am inteles s-au vandut doar 300 de bilete si cel putin doua persoane(alea de care stiu eu) au intrat fara Laughing
Sala ciudata, cu scaune, dar destul loc intre ele si scena, numai ca s-au cam distrus bordurile din tabla puse la scari. Prima formatie a cantat frumos, dar nimeni nu stia cine erau. Daca intrebai, ti se raspundea foarte clar "cei care ii inlocuiesc pe Spectral" ca si cand ceilalti chiar stiau ce-i cu ei. Am observat totusi o chestiuta ciudata la ei: erau un pic cam...ei bine, gay. (Subliniez c-am zis c-au cantat bine!). Pe urmatorii, Skepsis nu i-am ascultat niciodata, doar am auzit de ei. Prestatie frumoasa, m-a surprins faptul ca aveau un violocenlist, care a cantat cat a putut de bine si a facut atmosfera Very Happy . La Piatra m-a surprins placut bateristul, in rest nimic interesant. Truda...ei bine, mie imi plac la nebunie, dar nu mi se pare ca se incadrau cu restul formatiilor in festival. Au fost ca nuca-n perete (am promis sa vorbesc mai frumos Very Happy ). Bucovina: e prima oara cand ii vad si am avut ocazia sa ascult cum suna melodiile cu clapa. Am ascultat. Nu vreau sa mai ascult odata. Unde era ceva clapa pe varianta din studio, nu era clapa acum si unde erau de ajuns celelalte instrumente, atunci baga clapa. Cel mai tare a stricat Luna preste varfuri. Claparul nu canta nici ce canta chitaristul, nici ceva sa semene a acompaniament, nimic. Negura Bunget: minunat! Nu i-am vazut in formula veche si mi s-a spus tot timpul ca "ala dinainte canta mult mai frumos!" desi mie mi se parea ca e destul. Auzisem ca e si o tipa in trupa si m-am gandit ca o sa strice toata atmosfera, dar n-a fost asa. Arata ca o vrajitoare (dar nu din aia urata cu negi si nasu stramb!) si gesturile ei aduceau a posedata/vrajitoare/muma padurii/intelegeti ideea si stia ce face. Pe fata lui Negru se citea bucuria de-a canta, ceea ce e ceva destul de rar si de apreciat Very Happy. Ceea ce mi s-a parut ipocrizie a fost faptul ca aveau momente de liniste in care toti stateau cu ochii inchisi....doar pe melodiile noi. Alt lucru care m-a enervat a fost faptul ca la nu-mai-stiu-care-melodie-de-pe-om, era o secventa cu talangi si un cretin din public a inceput sa behaie.
In rest, sonorizare excelenta, public destul de activ si fiecarei formatii s-a cerut un bis.
Sus In jos
http://last.fm/user/brutalpixie
LadyAgatha

LadyAgatha


feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 32
Localizare : iasi
Joburi/Distractii : ocultism
Stare de spirit : la fel
Reputatie : 0
Puncte : 3
Data de inscriere : 22/11/2009

Rock'n'Iasi 21 noiembrie Empty
MesajSubiect: Re: Rock'n'Iasi 21 noiembrie   Rock'n'Iasi 21 noiembrie Icon_minitimeMier Noi 25, 2009 9:03 pm

foarte draguta si originala cronica ta!Very Happy
bravoo!Smile
Sus In jos
pixie.corpse
level 1
level 1
pixie.corpse


feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 30
Localizare : Botosani
Joburi/Distractii : :-??
Stare de spirit : Against boredom even gods struggle in vain
Reputatie : 0
Puncte : 161
Data de inscriere : 15/10/2008

Rock'n'Iasi 21 noiembrie Empty
MesajSubiect: Re: Rock'n'Iasi 21 noiembrie   Rock'n'Iasi 21 noiembrie Icon_minitimeLun Noi 30, 2009 3:52 pm

Niiiice, ma gandeam ca o sa comenteze lumea ca am zis de aia ca-s gay si ca n-am scris tocmai o cronica Laughing
Sus In jos
http://last.fm/user/brutalpixie
Continut sponsorizat





Rock'n'Iasi 21 noiembrie Empty
MesajSubiect: Re: Rock'n'Iasi 21 noiembrie   Rock'n'Iasi 21 noiembrie Icon_minitime

Sus In jos
 
Rock'n'Iasi 21 noiembrie
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Concerte si Festivaluri din Romania :: Cronici concerte-
Mergi direct la: